22% obyvatel P1, 34 % ve zbytku Prahy
Segment nejvíce nespokojených. Jsou nespokojeni prakticky se všemi aspekty života v komunitě, ve které žijí. Nejvíce nespokojeni jsou s kvalitou veřejného prostoru: tedy tím, jak okolí bydliště vypadá, jaký je v něm pořádek apod. Velmi často si stěžují na nevyhovující prostředí (hluk) a nedostatečnou občanskou vybavenost (dětská hřiště, bezbariérové přístupy či parkovací místa). Přemýšlí o přestěhování se, bydlení ve své lokalitě tedy logicky doporučují nejméně ze všech skupin.
Relativně nejméně nespokojeni jsou s turismem, což je způsobeno tím, že nežijí o částech Prahy, které jsou turismem silně zatíženy. Jedinou oblastí, kde jsou zástupci tohoto segmentu nadprůměrně spokojeni je oblast školství a vzdělávání.
Jde o segment, který není příliš optimistický ohledně vývoje kvality života v oblasti, ve které nyní žijí. Nejčastěji vyjadřují pesimismus ohledně budoucího vývoje svojí městské časti a příliš nevěří tomu, že se bude vyvíjet k lepšímu. Zároveň tito lidé nerozumí a nevěří procesům, které by jim v jejich městské části umožnily prosadit změny.
Celková nespokojenost se také projevuje v silnějších obavách o vlastní bezpečnost, kdy v porovnání s ostatními segmenty je pro tuto skupiny častý požadavek větší přítomnosti strážníků a policie v městské části.
Míra (ne)spokojenosti s různými oblastmi života – Nespokojení obyvatelé periferie (čím dále od středu tím méně spokojeni)
Typické lokality pro tento segment jsou např. Černý most, Stodůlky či Letňany. Naopak pro Prahu 1 tento segment typický není, ačkoli zde typ nespokojených a nepříliš zajištěných obyvatel větších domů žije. Stěhování do jiné části Prahy nebo dokonce mimo Prahu nevylučují.
Z hlediska socio-demografie jsou pro tento segment typické následující charakteristiky: Relativně častěji se jedná o rodiny s dětmi. V tomto segmentu jsou relativně častěji zastoupeni lidé v zaměstnaneckém poměru, hůře či středně finančně zajištěné domácnosti a ti, kteří bydlí v obytném domě s 30 a více byty.